LITTLE KNOWN FACTS ABOUT کارشناس خودرو.

Little Known Facts About کارشناس خودرو.

Little Known Facts About کارشناس خودرو.

Blog Article

میزان کارکرد خودروی دست دوم بر قیمت آن تأثیر زیادی دارد. از این رو برخی از افراد کیلومترشمار را دستکاری می‌کنند تا بتوانند خودرو را با قیمت بیشتری بفروشند. کارشناس خودرو با بررسی میزان میزان ساییدگی پدال‌ها، فرمان و دسته دنده، میزان نو و کهنه بودن رادیاتور، بررسی دیسک ترمز، بررسی خودرو با دیاگ، چک کردن سال تولید خودرو، بررسی ویژگی‌های شخصیتی مالک فعلی خودرو و بسیاری از تکنیک‌های دیگر می‌تواند به کارکرد واقعی خودرو پی ببرد.

کارشناس حرفه‌ای خودرو برای بررسی بخش‌های اصلی مثل ستون‌ها، سقف و شاسی، قطعات بیرونی مثل گلگیرها، کاپوت و درب‌ها، آگاهی از تعویضی بودن بدنه، ایرادات مکانیکی، گیربکس، عیب‌یابی دیاگ، زیربندی، تست درایو و آپشن‌های مختلف، به ابزارها و دستگاه‌های متعددی نیاز دارد. مهم‌ترین لوازم کارشناسی خودرو دست دوم عبارت‌اند از:

حتما بخوانید: روش‌های تشخیص درب تعویض‌شده خودرو را بشناسید

راه دیگر پی بردن به اصالت کابین خودرو، بررسی شاسی و سطوح زیری خودرو است. در این روش لاستیک‌ها، وضعیت شاسی، سلامت شاسی، خط و خش روی آن و بسیاری موارد دیگر بررسی می‌شود.

لارن فیکس از منتقدان بزرگ خودرو می‌گوید: خرید خودروی دست دوم بدون مشورت در مورد صحت و سلامت خودرو با یک فرد متخصص می‌تواند ضررهای مالی زیادی برای شما داشته باشد. ممکن است خودرویی که قصد خرید آن را دارید از لحاظ ظاهری بسیار مناسب به نظر برسد اما ایرادهای فنی داشته باشد که از نظر شما پنهان بماند.

با توجه به پیشرفت صنعت خودروسازی، چندان دور از انتظار نیست که برخی شرکت‌های تولیدکننده به راحتی بتوانند معایب خودروهای تولیدی را مخفی کنند یا کیلومترشمار آن‌ها را به نحوی تغییر دهند که خریدار عادی متوجه آن نشود. به همین خاطر توصیه می‌شود به جای اطمینان کامل از صداقت و عملکرد شرکت خودروساز، ماشین را نزد کارشناس خودرو ببرید تا از صحت عملکرد و سلامت بخش‌های مختلف آن مطمئن شوید.

حتما بخوانید: نحوه تشخیص ماشین اتاق تعویض و معایب خرید این نوع خودروها

همچنین، هیچ نیازی نیست که به مرکزی مراجعه کنید تا کارشناسان خودروتان را معاینه کنند؛ کافی است که سفارش خود را در آچاره ثبت کنید تا این افراد، به محل مورد نظر شما بیایند. این نکات مهم را درمورد قیمت کارشناسی خودرو در نظر داشته باشید: ** اگر کارشناس به محل مراجعه کند اما شما کار را لغو کنید، کارشناس می‌تواند ۵۰ هزار تومان بابت ایاب و ذهاب از شما دریافت کند.**

در زمان ثبت درخواست کارشناس موتور و کارشناسی شاسی خودرو یا دیگر قسمت‌ها بهتر است ابتدا اطلاعات مورد نیاز خود را به‌صورت تلفنی به دست آورید. هم چنین در وب‌سایت های نظیر کارنامه می‌توانید کارشناسی قیمت خودرو دست دوم را نیز به سادگی انجام دهید و بفهمید ماشین مد نظر شما چقدر ارزش واقعی دارد.

در کارشناسی خودرو دست دوم، تمام مشخصات ظاهری مثل شاسی، ستون‌ها گلگیرها و…، مشخصات فنی مثل کارشناس ماشین موتور، گیربکس، سیستم برق‌رسانی و…، تجهیزات کابین مثل داشبورد، صندلی‌ها و…، آپشن‌های مختلف مثل چراغ‌های راهنما، برف‌پاک‌کن، لاستیک‌ها و… و مدارک خودرو بررسی می‌شود.

گاهی پیش می‌آید که شما قصد خرید خودرویی را داشته باشید اما برای اطمینان از صحت و سلامت آن نیاز به یک کارشناس داشته باشید.

در چنین شرایطی می‌توانید پس از تماس تلفنی یا بخش ثبت اطلاعات در وب سایت‌های مربوطه از خدمات آن‌ها بهره‌مند شوید.

میزان نور محیط نیز در عملکرد کارشناس تاثیر می‌گذارد. بدون شک اگر نور کافی وجود نداشته باشد، احتمال خطای دید کارشناس بالا می‌رود.

به محض ثبت اطلاعات، کارشناسان خودرو۴۵ با شما تماس می‌گیرند و تاریخ و شعبه موردنظر را برای کارشناسی خودرو شما اعلام می‌کنند. بدین ترتیب در موعد مقرر، خودرو را به نزدیک‌ترین شعبه می‌برید تا توسط کارشناسان خودرو۴۵ کارشناسی شود.

Report this page